RUH EŞİNİ SİNASTRİ REHBERLİĞİNDE KEŞFET

Kuantum fiziği her şeyin enerji olduğunu bize gösterdikten sonra evrendeki akışla birlikte toplumsal ilişkilerimizde de enerjinin izini sürmeye başladık. Bu konudaki yeni tespitlerin yanı sıra, kadim bilgileri de bir kez daha masaya yatırdık. Ve gördük ki bu enerjilerden en temelini dişil ve eril enerjiler oluşturuyor. 3000 yıllık yoga metinlerinde eril enerji saf bilinci, dişil enerji ise evrendeki devinimi yani “yaratıcı gücü” temsil ediyor. En önemlisi, varlığın tezahürü ancak bu iki enerjinin birlikteliği ile mümkün olabiliyor. Yani zıtlıklıkların bütünlüğü ile… Biri olmadan diğeri varlığı oluşturmaya yetmiyor. Aynı şekilde insan ve onun parçası olduğu toplum da dişil ve eril enerjilerin buluşmasıyla varolabiliyor.

Tüm bu genellemelerden çıkıp, doğrudan kadın-erkek ilişkisine yoğunlaştığımızda da aynı şeyi görüyoruz: Denge, mutluluk-mutsuzluk, huzur-huzursuzluk, dostluk-düşmanlık ve aşk-nefret sarkacında gidip geliyor.

Yıldızların ve insanların enerjilerine odaklı çalışan astroloji, bu ilişki sarkacını evrende cereyan eden hareketlere bakarak yorumlamaya çalışıyor. Astrolog ve yaşam koçu Sia, yıldızların konumunu esas alan “Sinastri” haritasıyla başta kadın-erkek olmak üzere bireyin ilişkilerini geçmiş ve bugün ekseninde çalışarak geleceğe ışık tutuyor.

En önemlisi de kişinin ilişkilerinde tıkandığı önyargılar, takıntılar, güven eksiklikleri gibi kör noktaların aydınlanmasına yardımcı oluyor.

Üstelik astrolog Sia, bu ilginç çalışmanın bir ürünü olarak, ilişkinize dair doğrudan mesajlar veren film ve şarkıları da sizinle paylaşıyor.

Şimdi gelin KADINCA.eu olarak Sinastri ve Sia’nın çalışmalarını daha yakından tanıyalım.

KADINCA.eu: Sevgili Sia, öncelikle “Sinastri” tam olarak nedir?

Sia: Sinastri, kişinin kendini ve partnerini anlama ve onunla geçinme sanatıdır. Biz partnerimizi anlamazsak ki bu eş olabilir, sevgili olabilir, arkadaş olabilir, anne-çocuk, baba-çocuk ya da iş ortağı olabilir, o vakit bazı sorunlar yaşarız. Sağlıklı ilişkiler kendimizi ve karşımızdakini anlamaktan geçer. İşte sinastri bu noktada devreye giriyor; iki kişinin natal yani doğum haritalarını üst üste koyarak ilişkinin yorumlanmasına yardımcı oluyor.

“Bana aşık mı? İlişki potansiyelimiz nedir? Sorularına net cevaplar veriyoruz”

KADINCA.eu: Peki, Sinastri, ilişkiye dair hangi sorulara cevap arıyor?

Sia: Söz konusu iki kişinin ilişki potansiyelinin nasıl olacağı? Nereye gideceği? Bu ilişkideki duruşları, bakışları türündeki sorulara cevaplar ararız.
Kadın-erkek ilişkileri özelinde mesela: Bana aşık mı? Ruh eşimi bulmuş olabilir miyim? Veya kişi size geçmişte ne hissetmiş? Neden ayrılmış? Şu anda ne yapmak istiyor? Gelecekte nasıl bir adım atacak? Veya hayatınızdaki kişiyle uzun vadeli bir ilişki yaşayacak mısınız gibi sorulara net cevaplar veriyoruz.

“Yıldızlar ilişkilere dair karanlık noktaları aydınlatır”

KADINCA.eu: Tüm bu soruların cevaplarını astroloji hangi yöntemle okuyor?

Sia: Öncelikle herkesin kendi kadersel natal haritası yani doğum haritası vardır. Doğum tarihine, saatine ve yerine göre belirlenir. O tarihlerde yıldızların konumu, doğduğu ülke ve şehrin paralel açıları yani o anda güneş, ay nerede konumlanmış? Dereceleri neler? Bunlara bakarız ve ortaya bir harita çıkar. Aynı yöntemi partner için de yaparız. Ardından sinastri yöntemiyle yani bu haritaları üst üste koyarak, buradan çıkan ay ve güneşin konumlanması, gezegenlerin konumlanmasına göre kadersel oluşumları keşfederiz. Böylece çiftlerin nerede tanıştıkları, ilişkinin iniş-çıkışları ve enerjileri belirir. Bir anlamda yıldızlar ilişkilere dair karanlık noktaları aydınlatır ve biz de ilişkiye dair açık bilgilere ulaşırız.

“Olumlu ya da olumsuz tüm ilişkiler, kişisel gelişimimize hizmet eder”

KADINCA.eu: Enerjiler bu işin ne kadar içinde?

Sia: Ortaya çıkan resim çerçevesinde enerjilerimizin de etkilerini görürüz, enerjilerimizin doğru akması ve ilişkide güçlenmek adına bir yol haritası çizeriz. Kısacası ilişkiyle alakalı neler yapılması gerekiyor? İlişkiye hangi açıdan bakılması lazım? Sorularından hareketle danışanlarımızın enerji alanlarında bir farkındalık yaratırız. Yani neden ben bu kişiyle bir araya geldim, getirildim? Neden bir başkası değil de bu kişi hayatımda? Diyerek mutluluğumuzun ve kişisel gelişimimizin sinastri ile izini süreriz. Olumlu ya da olumsuz ilişkide olduğumuz her şeyin kişisel gelişimimize hizmet ettiğinin farkına varırız.”

“Karşı tarafın duygu ve düşüncelerinden sinastriyle emin olmak mümkün”

KADINCA.eu: Sinastri deneyimi yaşayanların buna dair en belirgin tepkileri ya da duyguları neler?

Sia: “En belirgin olanı şu: Kişi genelde kendi duygu ve düşüncelerinde emin. Ama karşı tarafı bilmiyor. O ne hissediyor? İlişkide samimi mi? Bunu neden öyle yaptı, böyle yaptı? Bunları bilmedikleri için, kendi kendilerine ilişkiyle ilgili önyargılar geliştiriyorlar, senaryolar yazıyorlar. Dolayısıyla güvensizleri çok fazla, ilişkide göremedikleri kör noktalar var. Kafalarımda şöyle olur, başka türlüsü olmaz dedikleri her şeyi tamamen tepetaklak görebiliyorlar. Yani karşı tarafın duygu ve düşüncelerinden sinastri sayesinde emin olmak mümkün.”

KADINCA.eu: Bu son derece ilginç bir deneyim. Örneklendirebilir misiniz?

Sia: Elbette. Bir danışanım, eşinin kendisini sevmediğinden hatta aldattığından emindi. Haritalara baktıktan sonra bunun böyle olmadığını tespit ettik. Yaşanan olumsuz olayların, olası üçüncü kişilerin aslında ilişkinin ne kadar özel olduğunu ortaya koyduğunu, beraberinde partnerin ilişkiyi korumak adına her türlü fedakarlığı yaptığını ve yapmaya hazır olduğunu gördük. Neticede danışanım, “Ben eşimi hiç tanımamışım” diye tepki verdi. Ve hakikaten ilişkileri sinastri deneyimiyle daha da güçlendi.

KADINCA.eu: Aslında yaptığınız çalışma bir anlamda ilişki koçluğu, kişisel gelişim noktasında da faydalar sağlıyor, öyle değil mi’

Sia: Öncelikle belirttiğim gibi çalışma karşı tarafı bize tanıtıyor. Eş nasıl bir geçmişten geliyor? Çocukluğu, gençliği hangi duygularla evrildi? İki kişinin yolları nasıl kesişti? Gelecekte ikili nasıl bir değişim, dönüşüm yaşayacak? Tüm bunları gördüğümüzde kendimizden çıkıp ilişkiye onun gözüyle de bakmaya başlıyoruz. Böylece hem ilişkide hem kendimizde farkındalığımız artıyor. Bu ilişki nelerden zarar görür ya da fayda görür? Bizi biraraya getiren faktörler neler? Bu ilişkideki tekamülümüz nedir? Birbirimizden öğrenebileceklerimiz neler? Birlikteliğimizin sırrı, mutluluğu neye bağlı? Bunları görürüz ve hayata geçirerek mutluluğumuzu inşa ederiz.

“Şarkılar ve filmler ilişkilerimizin tuzu biberi”

KADINCA.eu: Ayrıca danışanlarınıza sinastri çerçevesinde film ve şarkı önerileriniz de var. Bununla ilgili ne söylersiniz?

Sia: Her ilişki son derece özel, içinde mutluluklar taşıdığı gibi acılar ve hüzünler de taşıyor. Ama bunların hepsi bizim gelişimimizin bir parçası, hepsi bize hizmet ediyor. Bunu içselleştirerek tadını çıkarmalıyız. Şarkılar ve filmler çoğu zaman ilişkilerimizin tuzu biberi. Bize ilişkilerimizle ilgili acı ya da tatlı, ama son derece şifalandıran mesajlar fısıldar. Ben de bundan yola çıkarak sinastriden gelen donelerle her ilişki için şarkı ve filmler öneriyorum. Zira ben de bu deneyimi yaşadım ve bana sunulan filmdeki diyalogların ilişkimde geçen diyaloglarla birebir olduğunu görerek çok şaşırmıştım. Ayrıca sanat vasıtasıyla ulaşan mesajlar bilinç altına doğrudan etkiler bırakıyor, yaraları hızlı sarıyor. Bu nedenle sanatla şifalanmayı tüm danışanlarıma tavsiye ediyorum.

Astrolog Sia’ya +90 507 479 50 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Özlem Coşkun – KADINCA.TV – 02.12.2021 – 20:00

3 Comments

  1. Sia’ya engin bilgileri için çok teşekkür ediyorum.Güzel bağlayıcı-etkin anlatımıyla insan hayatına çok şeyler kazandırdığına ve kazandıracağına gönülden inanıyorum.Yolunuz açık olsun güzel hanım efendi Sia.

  2. Sia hanım sizi bir kez daha tebrik ediyorum.Sayenizde ilişkiler nasıl olmalı nasil mutlu olurum ve nasıl mutlu ederimin anahtarını verdiniz.Cok teşekkür ederim sagolun,var olun..♡♡

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*