CUMHURİYETİN 100. YILINA UZANAN İLK BÜYÜK ŞENLİK

Almanya’nın başkenti Berlin hafta sonunda farklı kuruluşların, derneklerin 19 Mayıs kutlamalarına sahne oldu. Atatürkçü Düşünce Derneği, CHP Berlin bu dernekler arasındaydı. Ama ilgili kutlamaların en ilginci, 23 Nisan ve 19 Mayıs Bayramlarını bir araya getiren Berlin Başkonsolosluğu’nun düzenlediği “Çocuk ve Gençlik Şenliği” oldu.

Han-Bau Şirketi’nin bahçesinde yapılan şenlikte çocuklar başta olmak üzere ziyaretçiler güzel bir gün geçirdiler. Sahne programlarının, yarışmaların, atölyelerin ve çocuk oyunlarının olduğu etkinlikte kurulan yemek stantlarında Türk mutfağının farklı lezzetlerini tatmak da mümkündü.

KADINCA.eu‘ya şenliği değerlendiren Türkiye’nin Berlin Başkonsolosu Olgun Yücekök, pandemi kısıtlamaları nedeniyle yılın başında kutlamalarla ilgili planlamalar yapamadıklarını, bu nedenle 23 Nisan ve 19 Mayıs’ı bir araya getirdiklerini belirtti. Başkonsolos, bu çerçevede ilgili şenliğin Cumhuriyet’in 100. yılı için yapılması hedeflenen büyük kutlamaların ilki olarak değerlendirilebileceğini ifade etti.
Yücekök: “23 Nisan ve 19 Mayıs’ı aynı günde kutluyoruz. Vatandaşlarımızla birlikte çok güzel bir gün geçiriyoruz. İnşallah seneye Cumhuriyetimizin 100. yılında Büyükelçiliğimiz ile birlikte daha görkemli, daha geniş etkinlikler düzenleyeceğiz!” dedi.


Özlem Coşkun – KADINCA.TV – 25.05.2022 – 21:00
© Fotoğraflar: AYPA.TV

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*