GÖÇMEN KÖKENLİ MESLEK EĞİTİM MEZUNLARI BU ÖDÜL SİZİN İÇİN!

Birbirinden başarılı, çeşitli ve ilham verici mezunlarla tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

Eğer son üç yıl içerisinde meslek eğitiminizi başarıyla tamamladıysanız ve
göçmenlik geçmişiniz varsa… Veya
mutlaka başvurması gereken birini tanıyorsanız

o zaman başvuru zamanı!

Biz, Bildungswerk Kreuzberg (BWK) ve Verband der Migrantenwirtschaft e.V. (VMW), Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ile birlikte, göçmen geçmişine sahip başarılı mesleki eğitim mezunlarını onurlandırıyoruz.

Göçmen geçmişine sahip insanların toplumdaki algısını olumlu yönde değiştirmeyi hedefliyoruz. Bu çerçevede başarılı “ikili eğitim” modelinin, fırsatlarla dolu bir gelecek için insanları nasıl desteklediğini ve güçlendirdiğini göstermek istiyoruz.

Siz de orada olun ve bize başarı hikayenizi anlatın!

Bunun için öncelikle göçmenlikle ilgili hikayenizi, şimdiye kadarki hayatınızı ve yaptığınız sınavları gösteren belgeleri bize ulaştırın.

Başvuru için:

– Tablo şeklinde CV’niz
– İkili mesleki eğitim bitirme belgeniz
– Sizi tanıtan, içinde göç hikayeniz, hobileriniz veya varsa gönüllük hizmetlerinizi içeren kısa bir yazı

Son başvuru tarihi: 15.11.2022

Başvuru için gereken belgeleri 15.11.2020 tarihine kadar aşağıdaki forma veya linke tıkladığınızda açılacak sayfaya yükleyebilirsiniz.

Ödül 3000 Euro

Başvurunuz değerlendirilip, ödüle layık görüldüğü takdirde 3.000 € değerinde para ödülü ve kupa alacaksınız.

Ayrıca ödülü siyaset, iş ve toplum hayatında öne çıkan şahsiyetlerin elinden alacağınız için onlarla tanışma imkanı bulacaksınız.

Medyada ödülle ilgili yer alacak haberler sayesinde de, kendinizi ve deneyimlerinizi sunma fırsatını yakalayacaksınız.

Seçim nasıl yapılacak?

Jüri, tüm başvurular arasından en başarılı altı mezunu seçecektir. Kategoriler profesyonel alanlara dayanmaktadır. Her alandan en başarılı bulunan başvuru ödüle hak kazanacaktır. Seçim yaparken jüri okul notlarınızı, toplumla olan ilişkilerinizi ve eğitimdeki kariyer hedeflerinizi dikkate alır.

Bu çerçevede göçmen gençlerin topluma yenilik ve başarı taşıyacak bakış açılarını destekliyoruz. Ve onların farklı, ufuk açıcı hikayelerini anlatam başvurularını memnuniyetle ve merakla bekliyoruz.

Hedefimiz

Göçmenlik geçmişine sahip kişiler, gerek eğitim gerek iş piyasasında diğer başvuru sahiplerine göre gerektiği kadar pozitif karşılanmıyor ve şansları daha düşük.

Bu değişmeli!

Buna karşılık, örnek teşkil etmesi adına göçmenlik geçmişi olan mezunların üstün başarılarının özel olarak tanınması gerektiğine inanıyoruz. Ayrımcılığın ne eğitim piyasasında ne de toplumumuzda yeri olmamalıdır.

İlgili ödül, göç geçmişi olan mezunların başarılarını toplumda daha görünür hale getirmek için BildungsWerk (BWK) ve Göçmen İşletmeleri Derneği (VMW) tarafından oluşturuldu. Geçen yıl Federal Göç, Mülteciler ve Uyum Görevlisi himayeyi devraldı.

Mesleki eğitiminin çeşitli sektörlerinden gelen uzmanlardan oluşan jüri, tüm başvuruları gözden geçirecek ve aralarından en iyi altı başvuru sahibini seçecektir. Jüride işveren temsilcileri, sanayi ve ticaret odası temsilcileri, zanaatkarlar, orta ölçekli işletmeler, göçmen ekonomisinden temsilciler, BWK BildungsWerk ve BMBF yer alıyor. Başvuru sahipleri her durumda tarafımızca bilgilendirilecektir.

Başvurularınızı dört gözle bekliyoruz!

Konuya dair herhangi bir sorunuz varsa veya daha detaylı bilgi almak istiyorsanız;

schulte@bwk-berlin.de adresinden ya da
+49 (0) 30 617929 51 numaralı telefon üzerinden
Bay U. Schulte ile iletişime geçebilirsiniz.

Göçmenlerin bakış açılarını ve başarılarını duyurmak istiyoruz ve başvurunuzu almak için sabırsızlanıyoruz!

Özlem Coşkun – KADINCA.TV – 30.09.2022 – 23:50
Fotoğraflar: Münir Bağrıaçık DieGazete.de ve AYPA.TV

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*