IHK BERLİN, TÜRK KÖKENLİ KADIN GİRİŞİMCİLERİ BULUŞTURDU

Geçtiğimiz günlerde IHK Berlin (Berlin-Ticaret ve Sanayi Odası) ilginç ve önemli bir toplantıya evsahipliği yaptı. İlgili toplantıyla birlikte ilk kez bu denli çok sayıda ve farklı branştan Türk kökenli kadın girişimci bir araya geldi ve bilgi alışverişinde bulundu.

Toplantıyı düzenleyen IHK Berlin meslek dalları yöneticisi Dilara Erdem, proje yöneticisi Gamze İşçi ile birlikte geliştirdiği “network” programı çerçevesinde IHK üyelerine sunulan hizmetleri anlattı.

İŞ DÜNYASINDAKİ AĞINIZIN GELİŞMESİNE KATKI SUNUYORUZ

Dilara Erdem, toplantıyla ilgili hedeflerini de şu sözlerle özetledi: “Bu buluşmayı önemsiyoruz, çünkü bu sayede iş dünyasındaki ağınızı daha da geliştirebilir ve şirketinizi ilgilendiren ticari konular hakkında görüş alış verişinde bulunabilirsiniz. Ayrıca hukuki danışmanlık, güncel teşvik programları ve daha bir çok konuda sizleri bilgilendirmeye hazırız!”

Erdem beraberinde, IHK Berlin’in devletin sunduğu Korona yardımlarına ilişkin bülten yayınladıklarına dikkat çekerek, önümüzdeki günlerde de enerji kriziyle ilgili devlet destekleri hakkında bilgilendirme yapacaklarını ifade etti.

Dilara Erdem’in konuşmasının akabinde toplantıya katılan bazı kadın girişimciler söz alarak, bugüne kadar IHK Berlin’in kendilerine sunduğu hizmetleri ve beklentilerini dile getirdiler.

IHK’NIN GİRİŞİMCİ ÜYELERİNE KATKILARI

Toplantıda yer alan gıda mühendisi Mukaddes Kaya, özellikle pandemi döneminde IHK’nın üyelerine sunduğu bilgilendirici “Corona Bülteni”den çok faydalandıklarının altını çizdi.

Avukat Dr. Hayriye Yerlikaya da yurtdışından gelen kalifiye elemanların diplomalarının tanınmasında ve denkliklerinde IHK’dan büyük destek gördüklerini belirterek buna dair tecrübelerini aktardı.

Hasta bakım servisi Engel24’ün sahibesi Sevilay Karahan, sağlık sektörü içerisinde olduğunun altını çizerek, 25 senedir meslek eğitimi sunduğunu ve bu konuda IHK Berlin’den büyük ölçüde destek aldığını ifade etti.

Hep birlikte yenilen öğle yemeğinin ardından böylesi etkinliklerde yeniden buluşmak ve işbirliği yapmak üzere ajandalar paylaşıldı.
Bu ağın bir parçası olmak isteyen tüm kadın girişimciler Dilara Erdem üzerinden bilgi alabilir.
Dilara Erdem ile irtibat için buraya tıklayabilirsiniz…

Özlem Coşkun – KADINCA.TV – 16.10.2022 – 23:30
Fotoğraflar: Hüseyin İşlek

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*