İSTANBULLULAR ATEŞ DANSIYLA NEFESLERİNİ TUTTU

İSTANBULLULAR ATEŞ DANSIYLA NEFESLERİNİ TUTTU, FLAMENKOYLA BÜYÜLENDİ

İstanbullular ‘Dünya Dans Günü’nü kentin farklı noktalarında dünyaca ünlü müzik türlerinin keyfini çıkararak kutladı. Şehrin meydanlarını, parklarını, iskelelerini ve kültür merkezlerini dopdolu performanslarla canlandıran dans gösterileri 7’den 70’e tüm İstanbulluların ilgi odağı oldu.

AYPA / İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ‘Dünya Dans Günü’ kapsamında dünyaca tanınmış müzik türlerini İstanbul’a taşıdı. Etkinlikler, Flamenko’dan, modern dansa, çocuk balesinden, ateş dansına, gösteri sanatlarından, kabile danslarına kadar çeşitli coğrafyalara özgü olmasının yanı sıra, 7’den 70’e hitap eden dans gösterileriyle zengin bir dans koreografisi sundu.

Dünyaca ünlü müzik türlerinin şehirle harmanlandığı gösterilerin, ikonik, renkli enerjisini tüm gün boyunca hisseden müzik ve dans severler ateş dansları ile nefeslerini tuttu, DJ performanslarıyla eğlendi, Flamenko’yla büyülendi, gösteri sanatları topluluklarına eşlik etti.

Dünyanın dört bir tarafında dans gösterisi ile kutlanan bu özel günde İBB Kültür Dairesi Başkanlığı; Maçka Demokrasi Parkı, Karaköy, Kadıköy, Beşiktaş ve Üsküdar İskeleleri, Haliç Metro Parkı ile İBB Ümraniye ve Bakırköy Kültür Merkezleri’nde büyüleyici anlara ev sahipliği yaptı.

İstanbul’un kamusal alanlarının tüm gün boyunca kıpır kıpır olduğu Dans Günü’nde gösteriler, gündüzden geceye festival havasında sürdü. Hareketli Latin dansları ve hiphop karışık performanslarla ise baharı şehrin açık alanlarında tadan İstanbullular bu eğlenceli anların tadını da birlikte çıkarttı.

Flash mob tekniğiyle yapılan danslarda topluluğun arasından çıkıp gelen dans grupları ise vatandaşları mutlu etti. İstanbul gecelerine ışıltı katan dans performansları, halka şehrin yeşillik alanlarında keyifli dakikalar geçirmesini sağladı. Dans gösterileri, kentin 8 farklı noktasında dinamizmi doruklarda yaşattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*