YÜREKLERİ ISITAN BİR “AŞK HİKAYESİ”

Haberlerimizi takip edenler yakından bilecekdir. Hospiz İpek ölümcül hastalıklarda tıbbi tedavisi sona erenler için yaşamın son duraklarından biri. Ve bu müstesna bakım evi içinde hüzünden çok, yaşamı anlamlı kılan hikayeler barındırıyor. Geçtiğimiz günlerde yine onlardan birine evsahipliği yaptı.

Hospiz İpek’in misafirlerinden Detlef, 18 yıllık büyük aşkı Tina ile evlenme isteğini bakım evi çalışanlarıyla paylaşınca, Hospiz İpek’te hummalı bir çalışma başladı. Salı günü yapılan sürpriz nikah töreniyle çift, 18 yıllık birlikteliklerini evlilikle taçlandırmış oldu.

AŞKI MUTLU SONA TAŞIDILAR

Hospizin halkla ilişkiler sorumlusu Aslı Kavaklar, hikayeyi dostlarıyla paylaştığında herkesin en kısa zamanda bu aşkı mutlu sona taşımak istediğini ve çok hızlı organize olunduğu aktardı. Kavaklar: “Detlef ile Tina’nın son dileklerini gerçekleştirmek o kadar özeldi ki, daha randevu bile belli olmadan hemen Balon Fantasia’nın sahibesi sevgili Nejla’yı aradım. Durumu anlatıp dekorasyon için bize destek verip veremeyecegini soracaktım ki, cümlemi tamamlamama fırsat bile kalmadan “Bana tarihini bildir! O iş bende!” dedi. Bir gün sonra tekrar telefonlaştık, bu olaydan arkadaşı Şebnem’e bahsettiğini, Şebnem’in de sahibesi olduğu Tau Maritim Kosmetik’deki verdiği hizmetlerle bağlantılı olarak, gelinin makyajını yapmayı istediğini söyledi. Bayılırız dedik. Tüm bunlar iki gün içerisinde gerçekleştirildi” dedi.

“EVLİ OLARAK ÇOK AZ ZAMANIMIZ OLACAK”

Aslı Kavaklar, pandemi koşullarına rağmen evlendirme dairesinden de çok hızlı randevu aldıklarını ve dört dörtlük bir nikah töreni yapıldığını söyledi. Çiftin bu sürpriz nikah karşında çok mutlu olduğunu belirten Hospiz İpek’in halkla ilişkiler sorumlusu, “Bu olayda beni en çok etkileye ise, Detlef’in 18 sene sonrasında bile “evli olarak çok az zamanımız olacak” diyerek döktüğü göz yaşlarıydı” şeklinde konuştu.

Özlem Coşkun – KADINCA.TV – 16.04.2021 – 20:00

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*