BERLİN’DE TÜRKİYE’DEN ESEN SAĞLIK VE TURİZM RÜZGARI

Almanya’nın başkenti, 16 – 17 Ocak tarihlerinde Türkiye’nin önde gelen 90 hastanesini ve onların uzman doktorlarını ağırladı. Berlin’de ilk kez düzenlenen Türkiye-Almanya Sağlık Turizm Fuarı’na ilgi gerek sektör, gerek danışanlar açısından oldukça yoğundu.

Açılışını Organizasyon Komitesi Başkanı Cihat Alagöz ve T.C. Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’in yaptığı fuarda çok sayıda konferans gerçekleştirildi. Konferanslarda Almanya-Türkiye arasında gelişen turizm ve sağlık konuları değerlendirildi, sağlık sigortaları çerçevesinde çözülmesi gereken sorunlar masaya yatırıldı. Bu bağlamda iki ülkenin sağlık sektörü arasındaki işbirliği kapıları da aralandı.

ALZ Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve TOBB Avrupa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Mülkiye Alagöz, KADINCA.eu’ya fuarı değerlendirerek, gelecek hedeflerini paylaştı.

“Fuar, Türkiye sağlık sektörü açısından gurur verici”

Mülkiye Alagöz, Berlin’de yapılan fuarın Türkiye sağlık sektörünün en geniş katılımlı fuarı olduğunu dile getirerek, bunun sektör açısından gurur verici olduğunu söyledi.

Alagöz bu sayede Türkiye’nin güçlü kuruluşlarını Alman kamuoyuna tanıttıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “93 hastanemizi, Almanya’daki sektörün aktörleriyle bir araya getirdik. Böylece işbirliği imkanları tesis edildi. Ayrıca sektörün dışındaki ziyaretçilerimiz Türkiye sağlık sistemini yakından tanıma şansı yakaladılar, sağlık problemleriyle ilgili doktorlarımızdan bilgi aldılar ve tedavi olanaklarını öğrendiler.”

Sağlıkta neden Türkiye tercih edilmeli?

ALZ Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, sağlıkta neden Türkiye tercih edilmeli sorumuza ise şu sözlerle yanıt verdi: “Türkiye sağlıkta yüksek standartlara sahip bir ülke! En önemlisi de, bunlara ulaşım imkanı kolay ve beklemeden tedavi mümkün. Halbuki Avrupa’nın pek çok ülkesinde büyük tedaviler, ameliyatlar için hastalara iki üç yıl sonraya randevu veriliyor. Türkiye’de her branşta, hızlı, anında tedavi mümkün!”

Fuar amacına ulaştı

Mülkiye Alagöz, fuara takriben 5000 ziyaretçinin geldiğini ve bunların yüzde otuzunun farklı ülkelerden, yüzde seksenin de Türk kökenli olduğunu ifade etti. Alagöz, katılımcıların fuardan memnun ayrıldıklarını ve gelecek yıl atılan sağlam temellerin üzerine yeni olanakların, projelerin inşaa edilebileceğini ifade etti.

Özlem Coşkun – KADINCA.TV – 20.01.2023 – 23:00
Fotoğraflar: AYPA.TV

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*