KADINLAR BERLİN KUPASI TÜRKİYEMSPOR’UN

Bu yıl üçüncü lige yükselen Berlin Türkiyemspor Kadın Futbol Takımı, Mariendorf Volkspark Stadı’nda oynan final karşılaşmasında Viktoria Berlin’i 2-0 yenerek Berlin Kadınlar Kupası’na uzandı. 1600 kişinin izlediği ve izleyiciler arasında Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen’in de bulunduğu coşkulu final maçında, Türkiyemspor ilk golünü 73. dakikada Leyla Aydın ile buldu.

İkinci gol de 88. dakikada takımın kaptanı Aylin Yaren’den geldi. Böylece Berlin Türkiyemspor Kadın Futbol Takımı, ilk kez çıktığı Kadınlar Berlin Kupası Finali’nde şampiyon oldu ve Almanya Kadınlar Futbol Federasyonu Kupası’nın ilk turuna katılmaya hak kazandı.

“Türkiyemspor büyük bir ailedir”

KADINCA.eu da bu heyecanlı maçı, 90 dakika boyunca coşkulu Türkiyemspor taraftarlarıyla birlikte izledi. Final Kupası’nın mutluluğunu bizimle paylaşan takımın antrenörü Murat Doğan, şunları söyledi: “Çok mutluyum, 16 sene verdiğimiz emeğin karşılığını aldık. Nihayetinde başarıları kupalar belirler. Türkiyemspor Kadınlar çıktıkları ilk final maçında kupayı aldı. Ayrıca müthiş bir seyirci desteğimiz oldu. Zaten Türkiyemspor, oyuncusuyla, teknik ekibiyle, seyircisiyle büyük bir aile. Ben de bu ailenin bir parçası olmaktan onur duyuyorum.”

“Büyükelçimize karşı göğsümüzdeki ay-yıldızın hakkını verdik”

Mikrofonlarımıza konuşan bir diğer isim de Türkiyemspor Kadınlar Takımı’nın kaptanı Aylin Yaren’di. 5 yaşında futbola başlayan 32 yaşındaki oyuncu, futbolda kadın erkek ayrımının olmadığının altını çizerek belirleyici olanın iyi futbol olduğunu şu sözlerle aktardı: “Bir kaptan olarak çok mutluyum. Çünkü tüm takım sahada basmadık yer bırakmadık, 90 dakika tam bir mücadeleydi. İyi oyun çıkardık ve kupayı aldık. Seyircimizin coşkusu da bize eşlik etti. Böylece Büyükelçimize karşı formamızın göğsündeki ay yıldızın hakkını verebildik. Gururluyum!”

“Böyle bir seyirciyi hiç bir kadın futbol karşılaşmamız görmedi”

Berlin Futbol Federasyonu Başkanı Bernd Schultz, her iki kadın takımının da iyi oyun çıkardığını ama Türkiyemspor’un özellikle seyircisiyle fark yarattığını ifade etti. Schultz, “Şimdiye kadar bu kadar yüksek sayıda seyirciyi hiç bir kadın futbol karşılaşmamız görmedi. Türkiyemspor bu harika tribüne hem baskın oyunuyla karşılık verdi. Hem de kupayı hakkıyla kazandı!” dedi.

Berlin Futbol Federasyonu İkinci Başkanı Mehmet Matur da, Türkiyemspor’u kupaya taşıyan oyunculara, teknik heyete, taraftarlara teşekkür etti ve sözlerine şunları ekledi: “Türkiyem’in kadın futbolcularının böyle bir kupa alması hepimizi çok mutlu etti. Bundan güzel bir an olamaz. Türkiyemspor, Almanya Kupası’nda Berlin’i temsil edecek.”

Özlem Coşkun – KADINCA.TV – 08.06.2022 – 22:00
© Fotoğraflar:
AYPA.TV

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*