TÜRKİYE VE ALMANYA ARASINDA SAĞLIK KÖPRÜSÜYÜZ

Acıbadem Hastaneleri, Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında da tercih edilen lider sağlık gruplarından biri. Acıbadem, Düsseldorf ve Berlin ofisleriyle de Almanya’daki hastalara ve danışanlarına hizmet veriyor.

Friedrichstr. 58 adresindeki Acıbadem Berlin ofisinin kapılarını KADINCA.eu‘ya açan ofisin müdürü Ayşe Pala, gerek Düsseldorf, gerek Berlin ofisleriyle Türkiye ve Almanya arasında bir sağlık köprüsü olmaya çalıştıklarının altını çizerek, Berlin ofisi olarak sundukları hizmetleri şöyle aktarıyor: “Hastanelerimiz 100’den fazla sağlık branşında hizmet veriyor. Dolayısıyla bu alanlar içinde bize gelen tüm danışanlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Öncelikle sorunlarını etraflıca öğrenip, Türkiye’deki uzmanlarımıza ulaştırıyoruz. Oradan gelen yanıtlar doğrultusunda da onları yönlendiriyoruz. Gerekli olduğu takdirde hastanelerimizden randevular ayarlıyoruz, ayrıca havalimanından transfer ve refakatçi hizmetleri de sunuyoruz.”

“Check up ve ikinci görüş revaçta”

Ayşe Pala, yaz döneminde Türkiye’ye giden hastaların özellikle “check up” ve “ikinci görüş” için hastanelerini ziyaret etmek istediklerini ifade ediyor.

Pala, “Türkiye’ye gelmişken kontrolden geçelim diyorlar. Biz de onlara hızlı bir hizmet veriyoruz. Burada randevularını aldıktan sonra bir gün içinde check up’ları yapılıyor, ertesi gün neticelerini alıyorlar. Ayrıca ikinci uzman görüşü almak isteyenler, bize raporlarını getiriyorlar. Biz de uzman doktorlarımıza iletiyoruz. Uzmanlarımız, tedavisine devam etsin ya da şunları da ekleyebilir veyahut bizde de şu şu seçenekler var diyebiliyor” sözleriyle sunulan hizmetleri paylaşıyor.

“Tüp bebek başarılı olduğumuz alanlardan biri”

Acıbadem Berlin Ofisi Müdürü, tüp bebek tedavisinde Acıbadem hastanelerinin haklı bir üne sahip olduğunu belirterek, İstanbul/ Maslak ve Kayseri hastanelerinin bu alanda başarılı sonuçlar elde ettiğine dikkat çekiyor.

Ayşe Pala, tüp bebek tedavisinden önce yapılan işlemlerin olduğunu böylece bebek sahibi olma oranlarının arttığını söylüyor. Bu işlemler arasında PRP ve kök hücre tedavisinin bulunduğunu aktaran Pala, “Transferden önce her şey kontrol ediliyor. Gerekiyorsa rahim ve yumurtalıklar bebek için elverişli hale getiriliyor. Özellikle yaşı ilerlemiş ve çocuk sahibi olma olasılığı düşük anne adayları için umut verici tedaviler uyguluyoruz. Her şey adım adım ve güvenli bir şekilde yapılıyor” diyor.

“Estetikte, titiz ve hedef odaklıyız”

Almanya’dan Türkiye’ye estetik operasyonlar için sıklıkla gidildiğini, bunda uygun fiyat ve seçenek genişliğinin etkili olduğunu kaydeden Ayşe Pala, Acıbadem’i diğerlerinden ayıran özelliğinin ise, estetikte titiz ve hedef odaklı yaklaşımları olduğunu belirtiyor. Pala bu çerçevede: “Bir estetik operasyondan önce hastamızın farklı açılardan çekilmiş fotoğraflarını istiyoruz. Yaşı, hastalıkları, alerjileri, kullandığı ilaçlar var mı? Doğum yapmış mı? Kaç doğum yapmış? Bunları öğreniyoruz. Bu bilgiler ışığında doktorlarımız söz konusu kişinin operasyona uygun olup olmadığını tespit ediyor ve olası sonucu hastamızla paylaşıyoruz.” şeklinde konuşuyor.

Özlem Coşkun – KADINCA.TV – 13.07.2022 – 22:00
Fotoğraflar: ACIBADEM ve AYPA.TV

ACIBADEM ile ilgili KADINCA’da çıkan diğer haberlere ulaşmak için logoya tıklayınız:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*